Nátěry - antikorozní ochrana

Provádíme nátěry konstrukcí mostů, sil, stožárů vysokého napětí i jiných, vodojemů, nádrží, klempířských prvků, plechových střech domů, hal, kostelních věží, ale i továrních komínů.

Jedná se o výškové práce, kde je důležitá příprava samotného podkladu, který budeme natírat. Povrch musí být zbaven mastnoty, nečistot a nesoudržných částí, pomocí rotační trysky vysokotlakého čističe. V případech, kde není možné povrch takto připravit, je třeba plochy očistit alespoň ručně. Konstrukce zasažené rzí musí být také dostatečně očištěny.

K nátěrům používáme vždy kvalitní nátěrové hmoty jak jednosložkové, tak i ty nejkvalitnější dvousložkové epoxidové či polyuretanové barvy.

Časté dotazy

  • Jaký zvolit nátěrový systém?

    Výběr nátěrového systému závisí na požadavcích na jeho vzhled, životnosti a v závislosti na prostředí. Minimálně jsou však nutné dvě vrstvy nátěru.

  • Je nutná příprava povrchu před nátěry?

    Příprava povrchu, na který budou nátěry nanášeny, je klíčový faktor ovlivňující životnost nátěru. Povrch musí být minimálně ručně mechanicky očištěn a odmaštěn, v lepším případě tlakovou vodou.

  • Má význam natírat střechu z pozinkovaného plechu?

    Vrstva pozinkování neposkytuje ochranu na věky, nátěrem životnost prodloužíte o 15-20 let.

© 2023 Vinculum servis s.r.o. | Zásady cookies | Zásady ochrany osobních údajů